1457964384332_5454

فرید الهامی که به‌تازگی اثر جدیدش را با عنوان «درفش کاویانی» با صدای شهرام ناظری منتشر کرده، پروژه‌ای را نیز با عنوان «صلح» با صدای خودش تولید کرده است.

این آهنگساز در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس موسیقی ایسنا،‌ اظهار کرد: شاید مردم من را بیشتر در جایگاه آهنگساز بشناسند؛ اما در پروژه‌ی «صلح» علاوه بر آهنگسازی، خواننده‌ی اثر هم هستم. به هر حال در این 10 سالی که روی شاهنامه کار کرده‌ام، آواز را نزد استاد شهرام ناظری آموخته‌ام و اثر جدیدم را که نماهنگش از این طریق منتشر می‌شود، در جایگاه آهنگساز و خواننده تولید کرده‌ام.

این آهنگساز کُرد درباره‌ی جزییات این پروژه توضیح داد: همیشه با دیدن صحنه‌های جنگ در رسانه‌های مختلف، تحت تأثیر قرار می‌گرفتم، البته هر انسانی قلبش با دیدن این تصاویر به درد می‌آید. فجایعی که در جنگ‌های عراق، کوبانی‌، شنگال، سوریه ‌و … رخ داد و با نشان دادن چهره‌ی کودکان مظلوم همراه بود، من را بر آن داشت تا کاری در این زمینه تولید کنم. برای همین پروژه‌ی «صلح» را کلید زدم. نماهنگی هم که با عنوان «ادراک جهانی» منتشر شده، در واقع مقدمه‌ای برای پروژ‌ه‌ی «صلح» است.

وی بیان کرد: یکی از تصاویری که تأثیر زیادی بر من داشت، عکسی از «آلان کردی» کودک غرق‌شده‌ی سوری بود. تصاویر کودکان شیمیایی، تهاجم جنگنده‌ها به بیمارستان‌ها و … من را ملزم کردند که دست به تولید اثری در این زمینه بزنم. این نماهنگ با تصاویری از جنگ همراه است که شعر آن را یکی از دوستانم – میثم سُلگی – سروده که شاعر مجموعه کوروش بزرگ نیز ایشان است، موسیقی و آواز هم برعهده‌ی خودم بوده است. شاهین مهاجری هم که یکی از بهترین‌های حیطه‌ی موسیقی «میکروتنال» محسوب می‌شود، این اثر را برای ارکستر تنظیم کرده است. آیدین آریایی‌نژاد نیز تدوین کار را برعهده گرفت. همچنین آزاده ربانی کمک زیادی در تولید این اثر کرد.

او گفت: در این نماهنگ از جنگ صحبت می‌شود. جنگی بر سر نفت و جنگی که خودخواهی و زیاده‌خواهی آن را به‌وجود آورده است.

الهامی درباره‌ی پروژه‌ی «صلح» که قرار است به‌زودی منتشر شود، توضیح داد: این پروژه پنج بخش دارد؛ بخش اول آن به فقر و تضاد طبقاتی در دنیا می‌پردازد، بخش دوم درباره‌ی جنگ است و بخش سوم از آزادی می‌گوید. بخش چهارم نیز به دستبرد انسان به طبیعت و حقوق حیوانات اختصاص دارد. در نهایت، بخش پنجم به تبعیض نژادی سیاه و سفید و زن و مرد و …. می‌پردازد.

این هنرمند موسیقی درباره‌ی وضعیت تولید پروژه‌ی «صلح» نیز گفت: این کار در حال حاضر تمام شده و آماده است. فقط منتظر یک حامی مالی هستیم تا بتوانیم آلبوم منتشر کنیم و اجرای صحنه‌ای داشته باشیم.

این آهنگساز درباره‌ی همزمانی انتشار این نماهنگ با سال نو، اظهار کرد: از آنجا که این سال‌ها همواره سرخ از خون کودکان و مردمی است که قربانی قدرت‌طلبان و جنگ‌افروزان نفت‌خوار شده‌اند، همراه دوستم میثم سلگی تصمیم گرفتیم، این اثر را در آستانه‌ی نوروز عرضه کنیم تا در نوروز سبزمان، اشک سرخ آن‌ها را فراموش نکنیم.

در ادامه می‌توانید این نماهنگ را ببینید:

 

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران «ایسنا»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *