چنانچه در مشاهده در مرورگر خود مشکل دارید، از طریق این لینک آنرا دانلود کنید.

به گزارش هنرنیوز و به نقل از مدیر روابط عمومی این آلبوم ، آنونس آلبوم صوتی و تصویری «درفش کاویانی» با صدای «شهرام ناظری» شوالیه آواز ایران، به آهنگسازی «فرید الهامی» و براساس اشعار حکیم «ابوالقاسم فردوسی» و همچنین با همکاری نوازندگان گروه موسیقی «فردوسی» در آستانه انتشار آن در سراسر کشور ساخته شده و با هدف آشنایی مخاطبان با آخرین اثر «شهرام ناظری» تنها حماسه‌خوان موسیقی ایران منتشر شده است.

موضوع آلبوم «درفش کاویانی» در مورد یکی از داستان‌های شاهنامه فردوسی است که از ابتدا تا انتهای داستان، روایت‌گونه ارائه می‌شود و در واقع این، یک باب جدید در موسیقی روایی ایران است که فعالیتی در این زمینه انجام نشده است.

در آلبوم تصویری «درفش کاویانی» از نریشن، نقالی، انیمیشن، نقاشی و … استفاده شده که «اهورا ذوالنور» کارگردان آن را برعهده داشته است.

پروژه شاهنامه فردوسی اثری است که «فرید الهامی» به همراه گروه موسیقی «فردوسی» و همچنین با گروهی از شاهنامه پژو‌هان و تعدادی از صاحب‌نظران که در حوزه ادبیات نمایشی و در بخش نقالی و نیز در حوزه سینما فعال هستند؛ نزدیک به یک دهه است که برروی آن مشغول به فعالیت است.

آلبوم صوتی و تصویری «درفش کاویانی هم اکنون در مراحل فنی و زیر چاپ قرار دارد و به تهیه‌کنندگی «صدرالدین حسین‌خانی» توسط مؤسسه «نغمه سرای روژین» اواسط اسفند ماه جاری توسط پخش «هنر شهر» منتشر می‌شود و در اختیار علاقمندان به موسیقی، شعر و ادبیات در سراسر کشور قرار خواهد گرفت.

منبع : هنر نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *